Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na infolinię: telefon
Słońce nie wystawia rachunków

Słońce nie wystawia rachunków

Dlaczego my?

Drukuj

Doradzamy

w zakresie doboru parametrów instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła:
Na podstawie potrzeb Klienta, lokalizacji, usytuowania geograficznego dachu domu, dostępnego miejsca, możliwości finansowych, przedstawimy programy dofinansowania do wykonania instalacji fotowoltaicznej.
Wspólnie z Inwestorem określimy indywidualne preferencje i czas w którym jest zwiększone zużycie energii elektrycznej. Proszę wypełnić ankietę doboru instalacji fotowoltaicznej: 

Ankieta doboru instalacji PV;

Jeżeli miejsce montażu jest na terenie województwa: śląskiego - przyjedzie to Państwa nasz pracownik i przeprowadzi audyt o: możliwości budowy, zapotrzebowania budynku na energię elektryczną, przedstawi wstępną ofertę cenową i możliwościami kredytowania inwestycji.
Dla nowo budowanych lub modernizowanych obiektów zaproponuje ogrzewanie CO budynku i CWU wody użytkowej energią elektryczną w zakresie ogrzewania podłogowego, nowoczesne piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem, tanie piece elektryczne i najlepiej wykorzystującą wyprodukowaną energię pompa ciepła.
Do ogrzewania CO i CWU zastosowanie pompy ciepła z instalacji fotowoltaicznej jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym – można to określić jako „idealne małżeństwo” :-))
Koszt energii elektrycznej w tzw "nocnej taryfie" jest o ok połowę tańsza niż w dziennej dlatego jej cena jest dużą konkurencją do ogrzewania gazowego. 
Współpracujemy z firmą wykonującą, na co dzień instalacje pomp ciepła. Wspólnie opracowaliśmy system automatycznie uruchamiający pompę ciepła w ciągu dnia, gdy fotowoltaika przekroczy zaprogramowany parametr wytwarzanej mocy np. taki, jaki pobiera elektr. ogrzewanie podłogowe, piec akumulacyjny lub pompa ciepła. Dzięki temu można zmagazynować podłogówce i ogrzać bezpłatnie dom bez korzystania z prądu sieci elektroenergetycznej, w godz. obowiązywania dziennej droższej taryfy - wszystko to odbywa się automatycznie.
Proponujemy zapoznać sie z kalkulatorem oszczędności za energię w wyniku zastosowania instalacji fotowoltaicznej:

Kalkulator zysku z instalacji PV:

Kryteria doboru mocy instalacji fotowoltaicznej
Wielkość-moc instalacji podłączonej do sieci energetycznej, której nadmiar chce się magazynować w sieci lub całość energii sprzedawać są decydującymi czynnikami o doborze mocy instalacji w domu i w firmie:

  • zapotrzebowanie na moc, energię w budynku. Dla domów jednorodzinnych energia z słońca jest to ok 30-50% rocznego zużycia energii – zimą mniej, latem więcej - dlaczego tak dużo - dzięki systemowi wyżej opisanemu.
  • oczekiwany czas zwrotu inwestycji dla domu jednorodzinnego
  • ten system produkcji energii elektrycznej jest bardzo korzystny dla firm w których jest duże zapotrzebowanie na energię w godz. przed i popołudniowych - w tym przypadku instalacja PV może zapewnić nawet 50-60% rocznego zużycia energii elektrycznej. szczególnie gdy obiekty są klimatyzowane lub działalność odbywa sie w dzień na dwie zmiany 
  • koszt instalacji, dostępne środki finansowe lub możliwości kredytowe
  • planowana moc instalacji i czas zwrotu zainwestowanych pieniędzy zależy od otrzymanych dotacji z NFOŚiGW lub za pośrednictwem Banku.
  • wielkość dachu domu, garażu, wiaty stwarza naturalną granicę. Dlatego im większa powierzchnia dachu tym większy potencjał wykorzystania energii słonecznej. W trakcie budowy domu a ściślej wielkości lukarny i umiejscowienia okien dachowych - często przesunięcie tego okna o kilkanaście cm pozwala znacząco zwiększyć powierzchnię instalacji a i harmonijne, estetyczne usytuowanie paneli ma też swoje znaczenie.
  • miejscem budowy instalacji może też być na gruncie, ścianie budynku, ogrodzeniu w nawet na balustradach balkonów, ogniwa fotowoltaiczne w postaci folii na przeszkleniach biurowców, itp
  • orientacja i nachylenie dachu – skrajne kierunki wschód i zachód, najkorzystniej południe
  • dla większych instalacji – warunki techniczne – możliwość podłączenia do sieci energetycznej.
  • dla mikroinstalacji do maks. mocy umownej - jest podana na rachunku od dostawcy energii elektrycznej.

UWAGA: W trakcie budowy domu a ściślej wielkości lukarny i umiejscowienia okien dachowych - często przesunięcie okna o kilkanaście cm pozwala znacząco zwiększyć powierzchnię instalacji PV a i harmonijne, estetyczne usytuowanie paneli ma też swoje znaczenie. Jeżeli będzie zgoda Projektanta Waszego domu to warto przenieść komin spalinowy lub wentylacyjny na północną połać dachu, gdzie komin nie będzie rzucał cień na panele. 



Miejsce instalacji paneli fotowoltaicznych jest w zasadzie nieograniczone - przykłady:








Wiaty samochodowe - bardzo dobre miejsce budowy instalacji PV: 





Takie mikroinstalacje też można wykonać :-))