Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na infolinię: telefon
Słońce nie wystawia rachunków

Słońce nie wystawia rachunków

Dlaczego my?

Drukuj

Projektujemy

Zachęcamy do wypełnienia ankiety. Pozwoli to ocenić przez Inwestora czy ma odpowiednie warunki żeby zainwestować w ten system. Pozwoli to naszym Projektantom wybrać miejsce i rodzaj mocowania paneli/modułów PV,  dobrać instalację do zapotrzebowania obiektu. Wykonać projekt instalacji elektrycznej i odgromowej. Miejsce montażu falownika/inwertera, jego zabepieczenia przepięciowego od strony paneli (prąd DC) i sieci energetycznej 230V AC budynku.

Ankieta doboru instalacji PV

Zadba o to żeby rozmieszczenie paneli na dachu, ścianie lub terenie tworzyło harmonijną całość z budynkiem. Usytuowanie paneli w taki sposób żeby kominy, lukarny, drzewa nie rzucały cień na dach i zmniejszać w  ten sposób moc instalacji solarnych. Przy projektowaniu inwestycji dbamy żeby konfiguracja instalacji była w każdych warunkach tak dobrana aby osiągnąć największy efekt energetyczny. Dbamy o "dyskretne" rozmieszczenie  przewodów elektrycznych w budynku. 

UWAGA: Produkcja energii elektrycznej z paneli zmniejsza się %, kiedy dach skierowany jest w stosunku od południa na wschód/zachód o 30o – do 2%, 60o – 10%, 90o – 20%. Przy 20% zwrot inwestycji jest nieco najdłuższy i wynosi powyżej 10lat. 


Rys.źródło Viessman