Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na infolinię: telefon

Dofinansowanie

Drukuj
Zachęcamy inwestorów do skorzystania z naszego doświadczenia w obszarze energetyki solarnej, pomp ciepła, Nasz zespół, przy współpracy cenionych ekspertów, pomoże dokonać najlepszego wyboru spośród dostępnych możliwości inwestycyjnych, dzięki czemu wypracowana stopa zwrotu z pewnością będzie więcej niż zadowalająca.
Oferujemy wykonanie instalacji w obu systemach oraz kompleksowe wykonanie instalacji ogrzewania domu za pośrednictwem pompy ciepła zasilanej fotowoltaiką z wykorzystaniem programów dofinansowania.
W miarę obowiązujących przepisów OZE przygotowujemy dokumentację pozwalającą na dofinansowanie inwestycji w każdym n/w programach:

Dla Osób fizycznych:
Prosument II - przeznaczony dla Osób fizycznych posiadające prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym, Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowych. Od 1 lipca 2016r. obowiązuje nowa ustawa w której dla mikroinstalcji o mocy do 40kWp – jest wsparcie finansowe do wys. 30% dla inwestycji fotowoltaicznej do wys. 15% dla montażu pompa ciepła, koszt kredytu 1%.
Dotacja w ramach Prosument jest dość prosta – zainteresowanym wyślemy niezbędne dokumenty.
Drugi rodzaj dotacji są to Taryfy gwarantowane na okres 15lat wynosi 0,65zł/kWh i 0,75zł/kWh – w tych cenach zakład energetyczny musi kupić energię od Prosumenta. UWAGA nie można skorzystać z obu dotacji.
Zwrot inwestycji kształtuje się na poziomie ok. 7-10 lat, a gwarancja ceny odkupu energii przez operatora energetycznego wynosi 15 lat dla Prosumenta. Więcej informacji o warunkach uzyskania dofinansowania w programie „Prosument” na www.nfosigw.gov.pl.

Dla firm:
Bocian – moc minim. 200kWp i max 1MWp - wsparcie do 75% - przeznaczony dla Przedsiębiorców.

Dla samorządów:
Kawka - Likwidacja niskiej emisji - dotacja do 90% – przeznaczony dla samorządów
Współpracujemy z specjalistą, który zawodowo i skutecznie zajmuje się sporządzaniem wniosków o dofinansowanie z środków unijnych.

Dofinansowanie inwestycji
Unia Europejska narzucając przepisy, dotyczące pozyskiwania energii z Odnawialnych źródeł energii przeznaczyła znaczne środki na ten cel. Można pozyskać na inwestycje pieniądze z różnych funduszy:
- Dla większych inwestycji - bezpośrednio w NFOŚiGW
- NFOŚiGW korzysta z usług BOŚ Bank i dofinansuje program Prosument
- Preferencje po stronie cenowej – oprocentowanie kredytów obniżone do 1% - bardzo nisko w stosunku do warunków standardowych (Kredyty we współpracy z WFOŚiGW)